Biometryczna kontrola

Każdy człowiek posiada takie cechy charakterystyczne, które są niepowtarzalne, nie sposób pomylić dwóch osób. Z tego powodu coraz popularniejsze są urządzenia biometryczne, wykorzystywane w kwestii kontroli dostępu oraz systemu RCP, czyli rejestracji czasu pracy. Tą niepowtarzalną cechą są linie papilarne, dlatego pracownik przykłada palec do czytnika, jest on skanowany, a następnie system próbuje zidentyfikować osobę i sprawdzić, czy może ona wejść w specjalną strefę chronioną, niedostępną dla nieuprawnionych. Po weryfikacji zostaje elektrozamek zostaje otwarty przez system lub nie, w przypadku braku uprawnień.

Kontrola-biometrycznaKażda próba zostaje precyzyjnie odnotowana w pamięci systemu, dzięki czemu pracodawca ma później wgląd, kiedy pracownik próbował wejść na stanowisko pracy. Nie są potrzebne sterty kartek, podpisów, osoby pilnującej wejście. Wszystko odbywa się sprawnie, a próby oszustwa nie wchodzą w grę.

Jeśli w zakładzie pracy jest kilka wejść do różnych stref chronionych, wtedy do każdego kontrolera doprowadzana jest infrastruktura techniczna. Cały zabieg jest nieco skomplikowany, a koszty inwestycji rosną.

Zastosowanie biometrii do kontroli dostępu pozwala jednak obniżyć koszty w innej materii, bowiem nie jest potrzebny wyrób kart (zdarzają się przypadki zagubień i konieczne jest wyrobienie nowej). W przypadku urządzenia biometrycznego, wszystko odbywa się sprawnie, a kontroler, który zapamiętuje wejścia jest w niewidocznym miejscu.

Pozdrawiamy, Biosys.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>