Czytnik kart magnetycznych

Jak dobrze wiemy, ewidencja czasu pracy ma służyć temu, że pracodawca może zweryfikować, ile czasu pracownik poświęcił na dane zadanie, czy zwyczajnie jak długo przebywał w miejscy pracy, a co za tym idzie, czy należy wypłacić mu odpowiednią stawkę za nadgodziny. Oczywiście pisaliśmy już o jednym z najprostszych sposobów, jakimi są karty magnetyczne. Jednak działają one za pośrednictwem czytników, o których dziś będzie mowa.

Czytniki kart magnetycznych mają wiele funkcji – każdy z nas widuje je przecież w sklepach, na stacjach benzynowych czy w punktach usługowych. Jednak najważniejszą funkcją urządzeń jest możliwość wykorzystania ich do identyfikacji osób wchodzących do naszej firmy – kontrola dostępu, czy weryfikacja tego, kto ile przebywa miejscu pracy, pełniąc swoje obowiązki – ewidencja czasu pracy.

Jak działa urządzenie?

Pracownik przeciąga lub przykłada swoją kartę do urządzenia. Wtedy odpowiedni sygnał przesyłany jest do komputera, który weryfikuje informacje oraz identyfikuje daną osobę. Dopiero po pozytywnym rozpoznaniu, komputer odsyła informację do czytnika, potwierdzając poprawną identyfikację. Dane automatycznie zapisują się w dzienniku pracy danego pracownika. Dodajmy, że jeśli czytnik połączony jest odpowiednio ze zworami magnetycznymi, pozytywna weryfikacja pozwala na otwarcie wcześniej zablokowanych drzwi. Jak już wielokrotnie wspominaliśmy kontrola dostępu, jest w dzisiejszych czasach sprawą niezwykle istotną. Wszystko za sprawą tego, że firmy coraz częściej przechowują w swoich budynkach dane, które nie mogą zostać udostępnione niepowołanym osobom. Dlatego pomieszczenia, gdzie znajduje się archiwum czy serwerownia musza być strzeżone na najwyższym poziomie. Nie ma już zatem nic dziwnego w tym, że zaczynając pracę w nowej firmie, otrzymujemy kartę magnetyczną, która upoważnia nas do wejścia w miejsca, które są nam niezbędne do pracy – reszta może być całkowicie zablokowana, wtedy drzwi, które nie są dla nas dostępne, zwyczajnie się nie otworzą.

Weryfikacja to podstawa, sprawdź zatem wcześniej jakie masz możliwości, bo karta magnetyczna to jedynie podstawowe rozwiązanie.

Pozdrawiamy, Biosys.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>