Hotelowe bezpieczeństwo

Kontrola dostępu jest istotna przede wszystkim w firmach, jednak istnieje również wiele innych zastosowań urządzeń kontrolnych. Możemy z nich korzystać na parkingach, w centrach szkoleniowych czy w hotelach. To ostatnie rozwiązanie spotykane jest chyba najczęściej. Nowoczesny hotel, który walczy o gwiazdki, musi szczycić się nie tylko wysokim standardem pokoi, ale również wysokim bezpieczeństwem swoich gości.

HK_Chai_Wan_Open_Day_青年廣場_Youth_Square_Y-Loft_旅舍_Hotel_room_cardDlatego nikogo już nie dziwi to, że elementami składowymi systemu hotelowego stają się elektroniczne zamki, karty chipowe czy zbliżeniowe oraz cały system komputerowy wyposażony w odpowiednie oprogramowanie, który pobiera i kontroluje dane z czytników. Dzięki zastosowaniu czytników krat eliminujemy w naszym hotelu klucze. Dzięki temu nie będzie problemów z dorabianiem ich czy wymianą zamków na nowe. W momencie zgubienia czy zniszczenia karty dostępu wystarczy zaprogramować nową i zmienić dane odblokowujące zamek. A wszystko poprzez kilka kliknięć na klawiaturze komputera. Zainstalowany zamek można oczywiście otworzyć kluczem. Jednak jest to opcja awaryjna na wypadek wyczerpania się baterii w zamku. Te według danych różnych producentów powinny wystarczyć na około 10 tys. użyć karty. W zależności od użytkowania danego pokoju jeden zestaw baterii może służyć ponad rok. Pamiętajmy, że karta gościa zaprogramowana w trakcie meldunku umożliwia dostęp tylko i wyłącznie do danego pokoju, w określonym przedziale czasowym. Po tym karta jest blokowana, a dane najczęściej ulegają zmianie. Systemy obsługują również karty dla pracowników, którzy zajmują się pokojami czy karty awaryjne, w razie problemów. System najczęściej jest również wyposażony w karty, które umożliwiają otwarcie wszystkich drzwi w obiekcie.

W hotelu powinniśmy czuć się przynajmniej w jakiejś części jak w domu. Aby to osiągnąć, niezbędne jest poczucie bezpieczeństwa. W osiągnięciu go z pewnością właścicielom pomoże instalacja tego typu zabezpieczeń.

Pozdrawiamy, Biosys.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>