Korzyści fotorejestracji

Fotorejestracja to kompleksowy system, który łączy w sobie jednocześnie standardową metodę kontroli czasu pracy oraz monitoring na najwyższym poziomie (CCTV – closed-circuit television), czyli telewizję zamkniętą w układzie, potocznie nazywaną telewizją przemysłową. Klient, który zdecyduje się na zainstalowanie w swojej firmie takiego systemu, ma nadzieję, że skutecznie zadba o ewidencję czasu pracy, a dodatkowo będzie odpowiedzialny za wykonanie zdjęć pracownikowi. Istotny jest również wysokiej jakości sprzęt, który jest w stanie funkcjonować w ekstremalnie trudnych warunkach.

[2]-foto-rejestracja-kamera-ip-ewidencja-czasu-pracy-BioSysGłówne korzyści, jakie niesie za sobą fotorejestracja, to przede wszystkim poprawa punktualności pracowników, którzy również mają tendencję do oszukiwania, wykorzystując do swoich celów pomoc kolegów z pracy. Ponadto dział kadrowe zostaje nieco odciążony w swojej pracy z dokumentami, które podpisują pracownicy. Fundamentem systemu jest skuteczne połączenie specjalistycznego rejestratora czasu pracy i kamery IP.

W poprzednim artykule wspominaliśmy o urządzeniach biometrycznych, a dzisiaj opisywany system fotorejestracji można śmiało stosować jako ich alternatywa.

A jak konkretnie działa ten system? Głównie polega na tym, że montuje się rejestrator na karty zbliżeniowe w miejscach, gdzie znajdują się wejścia do pracy, a tuż obok znajduje się wspomniana kamera IP, współpracująca z systemem RCP (Rejestracji Czasu Pracy). Kiedy pracownik chce wejść do pracy, powinien zbliżyć kartę do rejestratora, a następnie wykonywana jest mu seria zdjęć, które błyskawicznie przesyłane są do serwera RCP.

Pozdrawiamy, Biosys.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>