Niezbędne karty

W dotychczasowych artykułach koncentrowaliśmy się głównie na systemach kontroli czasu pracy czy dostępu, zwracając uwagę raczej na podstawowe urządzenia, które są fundamentami pod skuteczność działania. Zapomnieliśmy jednak o detalach, odgrywających sporą rolę w systemach. Dzisiaj zajmiemy się akcesoriami, które w wielu kryzysowych sytuacjach są niezbędnymi urządzeniami.

RDID_UNIQUE_1,8mmZaczniemy od kart czasu pracy, czyli identyfikatorów, z którymi spotykamy się w wielu systemach Rejestracji Czasu Pracy i Kontroli Dostępu. Mimo postępów w tej dziedzinie, jest to w dalszym ciągu najczęściej wykorzystywany rodzaj nośnika informacji o użytkowniku. Nieraz wymiennie stosuje się breloki zbliżeniowe, bardzo poręczne, które może przyczepić do kluczy i mieć pewność, że ich nie zgubimy. Działają na takiej samej zasadzie jak karty.

Biosys oferuje kilka rodzajów, w zależności od wymiarkarta_ochroniarza-2ów. Pierwszy typ jest cięższy (9g). Wykonany z twardego plastiku, dzięki temu nie ulegnie łatwo zniszczeniu. W karcie znajduje się specjalny otwór na klips albo tasiemkę, dzięki czemu można ustawić identyfikator w sposób pionowy. Nie można na tej karcie wykonać nadruku, więc umieszcza się folię z nadrukiem. Inaczej niż w przypadku drugiego rodzaju, kiedy mamy możliwość nadruku i karta zbliżeniowa jest wielkości karty bankomatowej, więc można ją włożyć do portfela. Od pierwszego typu różni ją także fakt, że nie ma otworu na klips i jest lżejsza (6g).

Jeśli chodzi o personalizację kart, odbywa się ona na dwa sposoby. Może być wykonana jako firmowy, czyli w takim przypadku nadrukowane jest: logo firmy, tło, nazwa oraz adres firmy. Taka karta może być używana wielokrotnie. Natomiast karta pracownicza zawiera takie dane jak imię i nazwisko pracownika, numer ID, logo, nazwę i adres firmy. Właścicielem karty może być tylko jeden pracownik.

Pozdrawiamy, Biosys.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>