Świat w przyszłości – jak będzie wyglądać?

Człowiek od zawsze interesował się przyszłością. Z tej racji powstało wiele filmów science-fiction oraz teorii dotyczących przybyszów z kosmosu czy potencjonalnego wyglądu naszej planety za kilkaset lat. Amerykańscy naukowcy pokusili się o wizualizacje, jak człowiek i świat będą prezentować się w przyszłości. Skomplikowane systemy kontroli dostępu, zmieniona budowa ciała czy nowe technologie, to część tego, co czeka naszych potomków.

4149520882_a4247d1832_bCzłowiek przyszłości będzie posiadał o wiele większą wiedzę od obecnej, dlatego jego mózg się zwiększy. Z tej racji również głowa przybierze inny rozmiar, nieproporcjonalny do reszty ciała. Wraz z rozwojem technologii, ludzie zaczną eksplorować kosmos, a możliwe, że nawet osiedlać się poza granicami naszej planety. Dlatego nasze oczy będą potrzebowały dużej ilości światła, a przez to staną się większe. Według niektórych badaczy człowiek przyszłości będzie cherlawy i bardziej wątły od współczesnych ludzi. Brak aktywności fizycznej, spowodowany osiadłym trybem życia i pracą siedzącą sprawi, że kości będą mniej odporne na wszelkie urazy, staną się cieńsze, a postawa ludzka bardziej zgarbiona. W parze z tym będzie szła nadwaga, spowodowana niewłaściwym trybem odżywiania. Dodatkowo człowiek stanie się mniej odporny na infekcje i wirusy, ze względu na ilość leków, jakie spożywa.

Ludzie przyszłości będą pracować w towarzystwie nowych, nieznanych dziś technologii. Obserwowani pod czujnym okiem kamer, z rozliczaniem czasu pracy na najwyższym poziomie. Wszechobecna komputeryzacja sprawi, że nie będziemy używać zwykłych laptopów czy tabletów. Rozwój technologii spowoduje, że w ludzkie ciało wszczepiane będą mikroczipy i mikroprocesory, które mogą sterować naszym mózgiem lub pozwolą nam korzystać z nowych umiejętności. Powstaną również zaawansowane roboty, które w wielu czynnościach będą mogły zastąpić człowieka.

Przyszłość naszej planety może jednak być mniej optymistyczna. Według prognoz Światowego Banku Żywności, już w 2050 roku pojawią się trudności z wyżywieniem ludzkości na całym globie. Już teraz w krajach azjatyckich czy afrykańskich istnieje duży problem z zapewnieniem odpowiedniej ilości jedzenia dla wszystkich mieszkańców. W przyszłości przyrost naturalny może podnieść się do prawie 10 milionów ludzi, dlatego temat ten będzie się pogłębiał.

Pozdrawiamy, Biosys.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>