System kontroli dostępu tylko dla dużych firm?

System kontroli dostępu – jak już dążyliśmy wiele razy wspomnieć – jest bardzo przydatnym rozwiązaniem, który pozwala sporo zaoszczędzić.

Ponadto możemy śledzić ruch pracowników, co oczywiście nie ma służyć do kontroli, ale wybranie optymalnego rozwiązania, które wpłynie korzystnie na wydajność, a tym samym finanse firmy. W efekcie możemy zainwestować w kolejne narzędzia, aby rozwój był jeszcze bardziej dynamiczny.

inside-1499606_960_720

A dla kogo przewidziany jest system kontroli dostępu? Nowoczesna technologia na początku obejmowała swoim zasięgiem przede wszystkim duże hale produkcyjne czy magazyny, gdzie pracuje zbyt wielu pracowników, aby móc kontrolować przejścia z poszczególnych stref.

System – nawet najbardziej inteligentny i niezawodny – musi być jednak odpowiednio wdrażany w życie. Przypomnijmy, że w sytuacjach kryzysowych to właśnie nowoczesne urządzenia są w stanie zapobiec tragedii. Dlatego bardzo istotna jest możliwość awaryjnego, czasowego unieruchomienia technologii, aby można było błyskawicznie reagować. W takiej chwili niezbędna jest zachowanie zimnej krwi i oddelegowania odpowiedniej osoby do zarządzania systemem.

System – jak już mówiliśmy – doskonale sprawdza się na dużych obszarach, ale może być używany nawet w hotelach, szpitalach, biurowcach czy galeriach handlowych. Niezależnie od docelowego miejsca działania, system jest wyposażony w szereg uniwersalnych elementów, takich jak: czytniki, karty zbliżeniowe, elektrozamki czy sterowniki. Należy również dodać, że oprogramowanie dostosowywane jest indywidualnie. Nie zawsze konieczne jest zamontowanie bramek obrotowych czy skanera linii papilarnych.

Są jednak takie strefy, gdzie przedostanie się nieupoważnionej osoby byłoby niebezpieczne. Bramki można spotkać np. na stadionach piłkarskich, które są otwarte tylko dla osób, które znajdują się w bazie danych organizatora. Mówimy oczywiście o meczach na nowoczesnych stadionów, gdzie jest możliwe zamontowanie takiego zabezpieczenia. Kibic poprzez włożenie biletu/telefonu komórkowego z kodem kreskowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>