Tajemnica linii papilarnych

Nie ma dwóch osób o takich samych liniach papilarnych. Nawet u bliźniaków trudno doszukiwać się identycznych oznaczeń na palcach. Dzięki temu linie papilarne są swego rodzaju niepowtarzalną wizytówką każdego człowieka. Powszechnie wykorzystywane w policji, znajdują swoje zastosowanie szczególnie w kryminalistyce. Od kilku lat coraz częściej spotykane są w systemach kontroli dostępu. Dzięki nim nikt niepowołany nie wejdzie na teren firmy lub do strzeżonej instytucji państwowej.

93394534_4340a4c213_oLinie papilarne wykształcają się w 16 tygodniu ciąży. Wcześniej skóra na opuszkach palców jest gładka i widać pod nią naczynia krwionośne. Dopiero później, w wyniki rozrastania się układu krążeniowego, pojawiają się maleńkie bruzdy, które stanowią o naszej niepowtarzalności. Za pomocą linii papilarnych możemy zidentyfikować daną osobę, jeśli mamy zapis jej odcisków w bazie danych systemu. Każda osoba zatrzymana przez policje, może być pewna, że trafi do takiej kolekcji, a jeśli ponownie podpadnie prawu może zostać szybko rozpoznana. Tak samo działają urządzenia służące do kontroli dostępu, które skanują przyłożony palec, w celu identyfikacji jego właściciela. Linie papilarne podlegają zasadzie 3N, która oznacza, że są niepowtarzalne, niezmienne i nieusuwalne. Oczywiście ta ostatnia zasada obowiązuje, dopóki nie doznamy poważnych obrażeń, które zniszczą opuszki palców i uniemożliwią odczytanie naszego identyfikatora. Najczęściej jednak skóra odrasta wraz z liniami papilarnymi.

Oprócz oczywistych zastosowań w policji i systemach kontroli dostępu nasze dłonie mogą o nas wiele powiedzieć. Nie dotyczy to wyłącznie znaków znajdujących się na opuszkach palców. Każdy z nas ma linie na wewnętrznej stronie dłoni, które różnią się kształtem, długością i umiejscowieniem. One również mogą być wykorzystywane przy próbie naszej identyfikacji, chociaż nie są tak niepowtarzalne, jak te znajdujące się na palcach. Niemniej, to również ciekawe i tajemnicze zjawisko, które potrafi wiele powiedzieć o naturze i charakterze danego człowieka. Wyróżniamy linię serca, która stanowi źródło informacji na temat naszej uczuciowości i relacji z bliskimi nam osobami. Linia głowy może sporo powiedzieć o inteligencji, stanie psychicznym oraz intelekcie. Dzięki linii życia dowiemy się, jak prawdopodobnie będzie wyglądać nasze życie oraz jak długo pożyjemy. Natomiast o wykonywanej przez nas pracy mówi linia kariery, która co ciekawe, nie występuje u każdego człowieka. Pojawia się w ciągu życia i może przyjmować dwie postaci – wyraźnie zarysowaną oraz przerywaną. W pierwszym przypadku osoba, która posiada taką linię, jest konsekwentna w działaniu, dzielnie dąży do postawionego sobie celu i nie zraża się porażkami. Jeśli jednak jest ona przerywana, oznacza to poszczególne etapy w karierze.

Pozdrawiamy, Biosys.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>