Technologia w zamkach

Czy kontrola dostępu może ograniczać się jedynie do biura, firmy czy magazynu? Nie! Skądże znowu. Każdy z nas chciałby kontrolować dostęp innych do naszego domu. Niestety, ale nie zawsze mamy taką możliwość. A opieranie bezpieczeństwa całego naszego dobytku na jednym kluczu może nie wystarczyć. Poprzedni właściciel, współlokator czy była dziewczyna – wszyscy mogą posiadać zapasowe klucze do Twojego domu, jednak nie zawsze życzysz sobie, aby ktoś z niego korzystał.

iphone-410324_640W czasach, kiedy każdego dnia dowiadujemy się o coraz to nowych wynalazkach nie powinny już nikogo dziwić elektroniczne zamki łączące się z naszym smartfonem. Dziś najnowsze technologie kreowane są w oparciu o smartfony, którego zawsze mamy przy sobie. Dlatego wynalazcy wyszli naprzeciw oczekiwaniom dzisiejszego społeczeństwa i wpadli na rewolucyjny pomysł elektronicznego zamka obsługiwanego za pomocą aplikacji na naszym telefonie. Różni producenci, różne telefony, różne aplikacje, ale bardzo podobne możliwości. Podstawowym zadaniem aplikacji jest otwieranie zamka w naszych drzwiach. Wystarczy technologia Bluetooth lub połączenie Wi-Fi, aby umożliwić nam obsługę drzwi wejściowych. Warto zauważyć, że przy odpowiednich ustawieniach, nie ma nawet konieczności wyciągania telefonu z kieszeni, wystarczy, że zbliżymy się na odpowiednią odległość, a zamek otworzy się. Ponadto połączenie zamka z Internetem umożliwi nam bieżącą kontrolę sytuacji – sprawdzenie, czy zamki są zamknięte.

Aplikacja ponadto umożliwia nam otwarcie naszego domu dla konkretnych osób. Wystarczy, że posiadają one aplikację, którą obsługuje dany zamek. W takim przypadku każda mile widziana przez nas osoba. Jak to wygląda? Jedyną koniecznością jest wysłanie poprzez aplikację zaproszenia dla odpowiedniej osoby. Następnie wystarczy, że osoba podejdzie do drzwi, a zamek sam się otworzy. Umożliwia to dostęp do naszego domu np. rodzicom, bratu, ekipie remontowej czy nawet hydraulika bez naszego udziału i fizycznej obecności w domu. Czyż nie wygląda to pięknie?

Nowoczesne technologie mają ułatwić nam życie, a tego typu zamki bezapelacyjnie są najlepszym przykładem ułatwienia życia nowoczesnym ludziom.

Pozdrawiamy, Biosys.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>