Weryfikacja kompletna?

Weryfikacja pasażerów, pracowników czy nawet klientów banków to ważna sprawa. Szczególnie jeśli w grę wchodzą sprawy bezpieczeństwa czy wielkie sumy pieniędzy. Dlatego konieczne jest zwiększanie kontroli, która pozwoli na pełną identyfikację danej osoby. Odciski palców, skan tęczówki czy układu krwionośnego z całą pewnością na to pozwalają. Jednak żadna z metod nie pozwala na stuprocentową pewność w weryfikacji. Co innego, jeśli zastosujemy Technologię Multi Biometryczną.

Nie ma rzeczy doskonałych, zawsze istnieje jakiś margines błędu. 93, 97 czy nawet 99 procent nie da nam pewności co do oceny sytuacji. A przecież kontrola dostępu zawsze powinna stać na najwyższym poziomie. Dlatego właśnie powinniśmy zainteresować się Technologią Multi Biometryczną. W tym wypadku mamy do czynienia z rozwiązaniem, które pozwala na skupienie kilku urządzeń biometrycznych w jednym. Skaner w takiej sytuacji korzysta z kilku sensorów biometrycznych naraz. Dzięki połączeniu kilku dostępnych technologii w jedną możemy uzyskać o wiele lepsze wyniki niż każda z nich osobno.

Najczęściej spotykanym połączeniem jest wykorzystanie skanera odcisków palców oraz skanera twarzy. Urządzenie łączy zatem w sobie sensor linii papilarnych oraz wysokiej jakości kamerę. Pamiętajmy jednak, że możemy wykorzystać również inne technologie jak, chociażby połączenie sensorów linii papilarnych ze skanem tęczówki, czy weryfikacją głosową.

Problem w tym, że dziś musielibyśmy korzystać z dwóch urządzeń jednocześnie. Wszystko za sprawą tego, że na razie powstało jedynie wcześniej wspomniane połączenie, w którym osoba weryfikowana jest poprzez skan odcisków palca i skan twarzy. Miejmy nadzieję, że wraz z rozwojem technologii możliwe będzie wykorzystanie urządzeń, które weryfikować będą człowieka, skanując jednocześnie odcisk palca i jego układ krwionośny jednocześnie. Wtedy wystarczyłoby jedno przyłożenie ręki, aby zweryfikować danego pracownika czy pasażera.

Technologia nigdy nie stoi w miejscu. Naukowcy każdego dnia pracują nad ulepszeniem każdej z nich, dlatego zapewne kwestią czasu jest uzyskanie coraz to bardziej futurystycznych rozwiązań.

Pozdrawiamy, Biosys.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>