Zalety technologii biomerycznych

Technologie biomeryczne nie są jeszcze powszechnie znane, ale wszystko zmierza ku temu. Jest to doskonałe rozwiązanie dla firm, szkół, czy banków. Takie rozwiązanie funkcjonuje już w przypadku paszportów. Czy już niedługo wyprą one tradycyjne login oraz hasło?

Twórcy tej technologii wyszli z założenia, że człowiek ma w sobie wiele kluczy, które można wykorzystać. Aby dana cecha człowieka mogła zostać uznana za taki klucz, powinna mieć m.in. następujące atrybuty: powszechność, mierzalność, indywidualność, niezmienność, niepodrabialność.

Technologie biomeryczne dzielimy na dwie kategorie. Pierwsza z nich oparta jest na cechach anatomicznych, na przykład: tęczówka oka, linie papilarne, układ naczyń krwionośnych. Druga grupa dotyczy cech zachowania. Jest to na przykład biometria podpisu, czy pisania na klawiaturze. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie – bez konieczności zapamiętywania haseł dostępu.

Priorytetem wśród zalet takich technologii jest bardzo małe ryzyko podrobienia. Stosowane dotychczas karty magnetyczne, chipowe, wszelkiego rodzaju hasła dostępu łatwo zgubić, skopiować lub nieopatrznie dać podejrzeć innym osobom.

Technologia biomeryczna jest to rozwiązanie nowoczesne, bezpieczne oraz godne zaufania. Jest to również bardziej wygodny system, który umożliwia dostęp tylko i wyłącznie nam. Postawmy na innowację!

ID-10060283

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>