Znaczenie kontroli pracowników

W przeszłości praca służby była nadzorowana przez panią domu, która doskonale dbała o to, by w każdej minucie sumiennie poświęcano się swoim obowiązkom. Dziś rolę kontrolera pracowników obejmują różnego stopnia menedżerowie, którym często pomagają urządzenia rejestrujące czas pracy.

pexels-photo-140945

Na czym polega ta rejestracja?

System RCP, monitorując czas rozpoczęcia i zakończenia pracy, ostatecznie tworzy o nim raport. Może również poinformować pracodawcę o tym, jak długo pracownicy wykonują określone zadanie i w jakich pomieszczeniach przebywają.

Cele kontroli

Rejestracja czasu pracy nie tylko poprawia punktualność pracowników, ale również ma wpływ na ich efektywność i jakość wykonywanych zadań. Sprawdzając jak długo przebywają w poszczególnych pomieszczeniach, służy eliminacji zbyt długich przerw.

Ważna jest intencja

Stosując kontrolę pracownika mimo wszystko należy dać mu poczucie bezpieczeństwa. Ważne jest, by wykazać prawdziwe intencje kontrolowania oraz korzyści, jakie z niego płyną. Okazanie pracownikowi zaufania i uświadomienie go, że celem tych działań jest rozwój firmy, to kluczowy element ewidencji czasu pracy.

Rejestracja i co dalej?

System RCP informuje o stanie faktycznym, stąd zderzając zebrane informacje ze stanem pożądanym uzyskuje się obraz funkcjonowania przedsiębiorstwa i elementów, nad którymi trzeba pracować. Takie działania zmniejszają ryzyko złej organizacji firmy oraz materialnych i pozamaterialnych strat.

Kontrola dostępu ma więc duże znaczenie dla dobrej organizacji firmy. Niesie za sobą wiele pozytywnych skutków, przez co warto zastanowić się nad jej wprowadzeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>